Ceta Bilgi İşlem - Konya Server, Firewall, Kabinet, Cisco Ürünleri, Networking, Gaming Pc, Webroot Konya
bilgi@cetabilgi.com
0505 301 10 03
english german arabic turkish

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

HizmetlerimizTarihçe

IT Danışmanlık Hizmetleri
Firmanızın hedeflerine ulaşmak için kullanacağı bilgi teknolojileri altyapılarının; performanslı, sürekli, yönetilebilir, geliştirilebilir ve uygun maliyetli olarak planlanıp yapılandırma sürecinin tamamını yönetir.

​IT Danışmanlık hizmetlerimiz ile şirketinizin, bilişim altyapısı analiz edilir, varsa darboğazlar belirlenir ve raporlanır. Danışmanlarımızın hazırladığı bu analiz raporları ile  ihtiyaçlarınız belirlenir ve şirketinize en uygun donanım ya da yazılım alt yapısı önerinize sunulur. Çözüm ve uygulama aşamasında ise deneyimli teknik ekibimiz tarafından hizmetiniz en iyi şekilde planlanır.

​Dell EMC, VmWare, Cisco, HPE, Microsoft, Palo Alto, Synology, Veeam gibi konusunda Dünyanın en iyisi olan firmalarla şirketinize uygun hazırlanan bu alt yapılarda, iş sürekliliğini sağlamak, iş süreçlerini hızlandırmak, verimliliği artırmak, operasyonel maliyetleri azaltmak, feleket senaryolarına hazır olmak gibi kriterler göz önünde bulundurulur.

​IT Danışmalık hizmetlerimiz arasında, Dell EMC destek, Cisco destek, Vmware destek, Synology destek' de bulunmaktadır.

Depolama & Yedekleme Hizmetleri
Veri şirketlerin en değerli varlığı, durum böyle olunca veriye erişimin denetlenmesi veya kısıtlanması kadar, veriyi ulaşılabilir yapmakta önemlidir. Bu nedenle verilerinizi en doğru ortamlarda saklamanız gereklidir.

​Doğru iş ihtiyacı için doğru depolama ürünleri almak, büyüme oranlarını hesaplamak, olası iş sürekliliği senaryoları için mevcut ürünün yeterli özelliklerinin olmasını ön görmek, toplam sahip olma kadar, işletme ve bakım maliyetlerini hesaplamak, veri depolama iş yükleri için çok önemlidir. Evet veriyi insanların kullanımına sunmamız gerekiyor ki değerli olsun, iş üretilsin ve kazanç sağlansın. Ancak acil bir felaket durumunun oluşması halinde veya kötü niyetli kişilerin olduğu bir ortamda; verilerin silinmesi ve kaybolması çok büyük bir felakete yol açabilir.

​Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre olası bir felaket sonrası verilerinin tamamını kaybeden şirketlerin ortalama 2 yıl içerisinde iflas ettiğini görüyoruz. Yani veriniz yok ise aslında şirketinizde yoktur. Buradan yola çıkarak özellikle zayıf güvenlik önlemleri alan bir şirket için yedekleme alanında zayıflığa yer yoktur.

​Çoğu zaman pek çok şirket güvenlik ürünlerinin maliyetli olmasından şikâyet ederek bu ürünlere yatırım yapmadığı için kötü niyetli kişilerin saldırılarına hedef olmaktadır. Böyle veya daha farklı senaryolar ile verilerinize ulaşılamaması durumunda, çok iyi bir yedekleme planı ile geri dönüş senaryonuzun olması gereklidir. Ceta Bilgi İşlem olarak sahip olduğumuz tecrübe ile aslında şirket ihtiyaçlarınız için en uygun depolama ve yedekleme çözümleri ile sizlere destek sağlıyoruz.

Bilgi Güvenliği Hizmetleri
Gelişen teknoloji ile birlikte; artan kurumsal verileri işlemek, saklamak ve korumak, kurumların temel vazifesi haline gelmiştir.

​Bütün kurumlar, günlük operasyonlarını yürütmek ve yönetmek için, bilgi akışını elektronik ortama taşımaktadır. Bununla birlikte aktarılan ve işlenen verilerin gizliliği, verilere erişimlerin yetkilendirilmesi, verinin bütünlüğünün sağlanması, verilerin ve sistemlerin erişilebilir, hizmet sunabilir durumda tutulması gittikçe zorlaşmaktadır.

Ceta Bilgi İşlem, hem teknik, hem de yönetim kadrolarına yönelik eğitimleri, bilgi güvenliği denetimleri ve kurumsal bilgi teknolojileri danışmanlık hizmetini sağlayarak kurumlara Bilgi Güvenliği alanında hizmetler vermektedir.

​Analiz, Denetim ve Danışmanlık olarak üç grup altında toplanan hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


*Ağ Trafiği Analiz Hizmetleri

*KVKK Danışmanlık Hizmetleri

*Zararlı Yazılım Analiz Hizmetleri

*ITIL ve COBIT DanışmanlıkHizmetleri

*ISO27001 BGYS Danışmanlık Hizmetleri

*Uygulama Güvenliği Denetim Hizmetleri

*Kurumsal BT Güvenlik Mimarisi Tasarımı

Penetrasyon & Sızma Testİ Hizmetleri
Penetrasyon çalışmaları;

Desteğini verdiğimiz bu uzmanlık hizmeti, özel olarak yetişmiş güvenlik uzmanları tarafından gerçekleştirilir ve çalışmalar sonucunda elde edilen riskler; Bilgi Teknolojileri personeli için teknik bir dille sunulurken, kurum yönetimi için ise idari kadronun yorumlayıp, karar alabileceği içerik ve formatta sunulur.

​​Hizmetlerimiz;

İç Ağ Sızma Testi

Dış Ağ Sızma Testi

Kablosuz Ağ Testleri

Web Uygulama Portal Testleri

Servis Dışı Bırakma (DDoS/ DoS) Testleri

Sızma testi (Penetrasyon testi) nedir?
Zararlı yazılım ve saldırı simülasyonları olarak özetlenebilecek sızma (penetrasyon) testleri, kurumların siber saldırılara karşı güvenlik seviyesini ölçmek ve tespit edilen risklerin gerçekleşmeden önce önüne geçilebilmesini hedeflemektedir.

​Sızma (Penetrasyon) testi PCI-DSS, ISO 27001, COBIT gibi uluslararası standartların yanı sıra Türkiye’de BDDK, EPDK ve SPK gibi kurumlar tarafından da yapılması zorunlu tutulan çalışmalardan biridir.

Dış Kaynak(OUTSOURCiNG) Hizmetleri

Günümüzde firmalar temel faaliyet alanlarına odaklanmak için profesyonellik gerektiren ve yatırım maliyeti daha cazip olan koşullara yönelmektedir.

Dış kaynak kullanımı (outsourcing) bu profesyonel hizmetin asıl faaliyet alanı Bilgi teknolojileri olan, profesyonel firmalar tarafından istihdam edilen personelin firmanızda görev alması anlamına gelmekte ve böylece size kendi faaliyet alanınızın ihtiyaçlarına odaklanma imkanı sağlayabilmektedir. Bu hizmeti sürekli olarak veya haftanın belirli günlerinde talep edebilirsiniz. Personelin tüm istihdamı Ceta Bilgi İşlem tarafından karşılanacak ve firmanızda bulunduğu süreç boyunca Ceta Bilgi İşlem tecrübe ve desteği hizmetinizde olacaktır.

Ceta Bilgi İşlem tarafından firmanızda görevlendirilen personel hizmetimizle, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize anında cevap üretmekle kalmayıp, dolaylı olarak Bilgi teknolojileri departmanı için personel istihdam maliyetlerinizi, yönetim giderlerinizi düşürmek ve verimliliğinizi arttırmayı hedeflemekteyiz.

Önem verdiğimiz bir diğer konu da şirket saygınlığının korunması olduğundan, personelimizin firmanızda görev yaptığı süre boyunca firmanızın menfaatlerini koruması, kendi müşterilerinize sizin gösterdiğiniz özeni göstermesi ve maksimum uyum içerisinde çalışması esastır.

- Bakim Anlasmali Destek 
- Güvenlik Sistemleri Kurulumu ve Kontrolü< - Toner Dolum Hizmetleri
- Yerinde Teknik Destek
- Yazici & Faks Cihazlari Tamir ve Bakimi
- Ürün Satis & Destek 
- Networking, Ağ kurulumu, Kablolama
- Web Tasarimi Destek
- Yapısal/Akıllı Kablolama
- Server Kabinet; Satış, Özel Üretim, Kurulum, Bakım
- (LAN) Yerel Alan Ağları 
- Outsource (Dis Kaynak) Anlasmali Destek
- (WAN) Geniş Alan Ağları & (WLAN) Kablosuz Ağlar
- Remote (Uzak) Destek
- Danismanlik 
- İletişim Ağları Üzerinden Ses ve Video Aktarımı
- Uçtan uca Kurumsal Bilgi Güvenliği Çözümleri (Firewall, VPN)
- Çağrı başı servis hizmetleri
- Aylık anlaşmalar
- Bilgisayar, yazıcı, notebook, monitör ve diğer donanım ürünlerinin tamiri
- Bireysel ve kurumsal bakım ve danışmanlık sözleşmeleri
- Virüs tespit ve temizleme
- Her türlü danışmanlık, proje ve uygulama hizmetleri
- Orjinal yedek parça
- Taşınma hizmetleri
- CCTV kapalı devre kamera sistemleri
- Alarm sistemleri vb.

Bu sayfada yanlızca kurumsal bilgiler yer almaktadır. Yan menüden istediğiniz verilere ulaşabilirisiniz.
HIZLI İLETİŞİM

Sorun ve destek talepleriniz hızlı bir şekilde bildirin